Joomla administrator klasörünü değiştirme - Secure Authentication

Joomla 1.6 veya 1.7 kullanıcısı iseniz ve administrator giriş bağlantısını değiştirmek istiyorsanız aşağıda başlantısını verdiğimiz eklentiyi (plugin) indirerek aşağıdaki adımları tek tek uygulayın. 
1. Secure Authentication isimli plugini indiriyoruz
2. Adminden kur-kaldırdan kurma işlemini yapıyoruz
3. Eklentiler kısmına girip kurduğumuz "Secure Authentication" pluginini buluyoruz
4. Plugin ayarlarında key alanı mevcut, bu alana istediğimiz kelimeyi yazıyoruz. Unutmayacağınız bir sözcük olursa çok iyi olur. aksi takdirde veritabanından işlem yapmak zorunda kalırsınız.
5. Örneğin yazmış olduğunuz sözcük "kerim" ise admine girebilmeniz için

MP3 Browser Plugin - Joomla için MP3 yayınlama eklentisi

MP3 ModülüBu eklenti (plugin) bugüne kadar yayınlanan mp3 eklentileri içinde en koaly kullanılanı diyebilirim. Plugini sisteminize yükleyip aktif etmeniz yeterli. ancak siz farklı ayarlamalar yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Tablo rengi, download ikonu kolan renklerini vb. ayarlayabilirsiniz. Temelde yapmanız gereken. 1. plugini joomla eklenti ekle kaldırdan yüklüyoruz. 2. plugini aktif ediyoruz. 3. istersek gerekli ayarlamaları yapıyoruz. 4. Şimdi ise mp3lerimizi yayınlamamız gerekiyor. Önce sitenize hotinginize yani bir klasör açıp mp3 leinisi içerisine yükleyin. daha sonra mp3 leri yayınlamak için yeni bir içerik ekleyin. İçerik ismini mesela Mp3 İndir, Dinle diyelim. Bu içeriğin yazı kısmına "{music}mp3 yolu{/music}" bu kodları yapıştırın. (tırnak işaretleri yok). mp3 yolu yerine siz kendi mp3 leriniz nerede ise o yolu göstereceksiniz ve mp3'leriniz sayfada listelenecek.

mavik Thumbnails - Otomatik Resim Oluşturucu

mavik Thumbnails - Resimlerinizi siz elle küçültün bu plugin o boyutta önizleme oluştursun. metin içirisinde resim kullanıyorsanız ve bu resimlerin kendileri büyükse, metin içerisine ekledikten sonra elle boyutunu üçültüyorsanız resmin hem görüntüsü iyi olmayacaktır, hem de boyutu yani değişmeyecek ve yüklenme sorunu olacaktır. Çünkü elle haber içerisinde küçülttüğünüz resim orjinal resmin kendisidir. Bu plugin ise bize şu şekilde yardımcı oluyor. Herhangi bir yazı - haber içerisine resim ekledik diyelim. Bu resim çok büyük, elle kenarlarından tutarak veya resim ayarlarından en ve boyunu küçülttük diyelim. Bu plugin küçülttüğümüz ölçüde bu resimlerin önizlemesini (Thumbnail) oluşturuyor ve sitede küçük boyutta açılan resim işte bu yeni oluşturulan resim oluyor.

Moving Text Plugin - Kayan Yazı Plugini

Moving Text Plugin, Joomla 1.5 Legacy
Kayan yazı efekti vermek için bir plugin. Eklemiş olduğunuz içeriğin yani yazının herhangi bir bölümünün yatay olarak kaymasını sağlayabilirsiniz.

Plugini yükleyip aktif ettikten sonra kullanım şu şekildedir:
"{"text=buraya kayan yazı gelecek"}"
Örnek: "{"text=ben bu plugini çok seviyorum."}" gibi.

Joomla Protos LightBox Plugin 1.1

Sitenizde yayınladığınız haber, makale. vb. içerisinde yayınladığınız resimlerin üzerine tıklandığında büyümesini (Lightbox zoom) ve bu resmin sağa, sola, aşşağı, yukarı taşınabilir olmasını ve tekrar tıklandığında kapanmasını istiyorsanız bu plugini kullanabilirsiniz. Site içerisinde küçük boyutta tayınladığınız bir resmin tıklanarak gerçek boyutta görünmesi sieniz ve ziyaretçileriniz için faydalı olacaktır. Plugin Joomla 1.5 için uygundur.

Joomla sitemde video nasıl yayınlarım? - All Videos Plugin

Joomla sitemde video nasıl  yayınlarım? - All Videos Plugin
Sitenizin herhangi bir yerinde, içerikte, modülde vb. video yayınlamak istiyorsanız bu plugini kullanabilirsiniz. Plugini yüklemeniz ve uyumlu ek yöneticisinden aktif etmeniz yeterlidir. Desteklediği uzantılar (formatlar): flv, swf, mov, mp4, wmv, wma, mp3, 3gp, divx. uzantılardan da anlayacağınız gibi sadece videolarınızı değil bu plugin aracılığı ile mp3lerinizi de sitede yayınlayabilirsiniz.
Youtube.com, video.google.com, yahoo.com, myspace.com bigi 20 den fazla video paylaşım sitesini destekleyen bu plugini kullanmak çok kolay. Plugini aktif ettikten sonra videoyu yayınlamak istediğiniz yere şu kodları yazıyorsunuz. Tabiki kodlar kullandığınız video sitesine göre değişiyor.

AutoRefresh 1.8.04 - J 1.5 Plugin

Otomatik sayfa Yenileme Plugini: Bu Plugin ile birlikte; İçerik resimlerinin belirli aralıklarla yenilenmesine olanak sağlanmıştır.
Wrapper İçin: Otomatik Yenilemeyi ayarlamanız gerekiyor. Ayrıca değişim süresinin belirtilmesi gerekiyor (saniye cinsinden).
Conten Images: Aynı şekilde içerik resimleri içinde ayarlamalar yapmak gerekiyor.
Örnek: Mesela bu resmim 23 saniyede bir değişsin gibi.

SocialList Bookmarking Plugin For Joomla 1.5

SocialList Bookmarking Plugin For Joomla 1.5: Sosyal ağ sitelerine link vermenizi ve  beğenilen konunun bir ziyaretçi tarafından o linke tıklayarak bookmark listesine eklemesini sağlar.500 bookmarking servisini desteklemektedir ve Joomla 1.5 ile uyumludur.

Mini Profile Dynamic Signatures 1.0

Mini Profile Dynamic Signatures 1.0: Kullanıcılara mini bir profil tanımlama imkanı sunar. Avataralarını yükleyebilirler, bilgilerini düzenleyebilirler. Bağlantı bilgilerini sunulabilir IP, Server gibi … Joomla 1.0 ve 1.5 versiyonlarında kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanmadan önce aşağıdaki link aracılığı ile demosuna bakabilirsiniz...

gIslamicDate 0.1

gIslamicDate 0.1: Joomla! 1.5 ve 1.0.x uyumlu mambot. Makalelerinizdeki Hicri tarihi gösterir. Parametreleri değiştirme şansınız var. Makaledeki Hicri tarih açıp-kapama şansınız var.( {gislamicdate=off}) kullanabilirsiniz. Ayrıca İngilizce, Arapça ve Farsça seçenekleri içermektedir.

Top