Mov'AMP Server 0.5 Joomla 3

Bilgisayarınızda Joomla ya da başka bir yazılım çalıştırmak istediğinizde yerel bir sunucuya ihtiyaç duyarsınız. Yerel sunucuları kurmak genelde zahmetli bir iştir.

Mov'Amp sizi zahmetten kurtarıyor. Kurulum dahi gerektirmiyor. İçerisinde Apache, MySQL, PHP ve phpMyAdmin bulunmaktadır. Tek tıklama ile hepsini anında aktif edebiliyor ve yerel sunucu olarak kullanmaya başlıyorsunuz. 

Dosyayı indirdikten sonra neler yapmanız gerektiğini ve Joomla'yı nasıl kuracağınızı aşağıdaki video dersten öğrenebilirsiniz.

Joomla 3 - Ders 2: Mov'AMP (Lokal Sunucu) ve Joomla 3 Kurulumu [Video Ders]

 

Joomla Remote - Joomla Sitenizi Masaüstünden Yönetin!

Joomla REmote Free, Sitenizi Uzaktan Yönetin Joomla sitelerini kullanmak, içerik eklemek, yönetmek, değişiklikler yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı...
joomla sitelerinizi bilgisayarınızdan yönetebilirsiniz artık. Nasıl mı? Joomla remote programı size bu imkanı sunmaktadır. Özellikle joomla ile yapmış olduğunuz sitenize devamlı içerik, haber, yazı vb. giriyorsanız ve her seferinde internete bağlanıp admine girmek ve haberleri tek tek eklerken sayfalar arası geçişlerde bekliyor ve zaman kaybediyorsanız bu araç sayesinde işiniz daha da kolaylaşacak. Uzak Masaüstü bağlantısı gibi düşünebilirsiniz. Sitenize siz bağlanmayacaksınız Joomla Remote programı bağlanacak, siz sadece bu programda değişiklikleri yapacaksınız, program bu değişiklikleri sizin sitenize, veritabanınıza uygulayacak.

Joomla's2Go! 1.5.x - Standalone Joomla! Builds 1.5.2

Joomla's2Go! 1.5.x - Standalone Joomla 1.5.2: Joomla's2Go, Joomlanın derlenmesinden önceki hali de diyebiliriz. Timo Haberkern den alınmıştır. Joomla geliştiricileri ve ileri düzey kullanıcılar için önerilir. ZIP dosyayı indirin ve bilgisayarınıza çıkarın. Server2GO.exe dosyasını çalıştırın. Bir kaç dakika sonra Internet Explorer sayfasında Joomlanız hazır. Joomla's2Go!lokal ağda çalıştırılmak üzere yapılmıştır ve CD.ROM, DVD, Usb Portable Disk üzerinde çalıştırılabilir. Birde "pms_config.ini" klasöründe gerekli değişikler yapmanız gerekebilir. Genellikle sorun yaşamamakla birlikte olası sorun 80.port kullanımında kaynaklanacaktır. Çakışmalar yaşanabilir diğer uygulamalarla (Skype gibi). Sitemizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgili alabilirsiniz. MySQL hakkında ve sisteminizin nelere gereksinim duyduğu hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Joomla Diagnostics 1.0.13 - joomla Güvenlik Kontrol

Joomla 1.0.x ve 1.5.x dosyalarınızı inceleyip açık olup olmadığını, dosyalarda yapılan değişiklikleri vb. gibi kritik bilgileri sizlere sunan bir araç. indirmiş olduğunuz klasör içerisinden çıkan "diagnostics.php" adlı dosyayı joomla sitenizin olduğu dizine atın ve daha sonra Tarayıcınızı açıp "www.siteadı.com/diagnostics.php" tıklayın. Karşınıza bir sayfa çıkacak ve burada size üç bölüm sunulacak. Bunlardan birincisi yani "General advice" Genel tavsiyeleri içermektedir ve bu tavsiyelere uymak gerekir. İkinci bölüm "Compair file hashes against original" yani üzerinde değişiklik yapılan dosyaları gösterir. Bu değişiklikleri kendinizin yapıp yapmadığını kontrol edin. Eğer siz yapmadıysanız birileri sizin sitenizle uğraşıyor demektir. Üçüncü bölüm ise "Missing files" yani saldırıya açık dosyalar. Burada dosya görünüyorsa bu dosyaları ya düzenleyin ya da kaldırın...

Joomla 1.5 templatebuilder Dreamweaver extension

Joomla DreamweaverTemplate  BuilderDreamweaver programı ile Joomla 1.5 versiyonu için tema hazırlamaya yardımcı olan bir eklenti. Ekteki dosyayı Extension Manager yardımıyla Dreamweaver'a entegre edebilirsiniz. Daha sonra Dreamweaver programını kapatıp tekrar açıyorsunuz ve eklendtiyi kullanmya başlıyorsunuz. İnternette elbete binlerce tema var fakat siz kendinize özgü tema hzırlamak istiyorsanız bu eklentiyi kullanmak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Joomla için tema hazırlamanın hiç de zor olmadığını göreceksiniz...

Mov'AMP Joomla! - (Local Joomla Aracı)

Local Serverde (Bilgisayarınızda) Joomla çalışmak ve bunu istediğiniz zaman istediğiniz yerde açmak göstermek istiyorsanız USB belleğinizde taşıyabileceğiniz hazır Joomla aracı olan Mov'AMP Joomla kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. İçerisinde Apache, MySQL, PHP 5.2.3, phpMyAdmin 2.11.0 son versiyonları mevcuttur. Joomla! 1.5.25, Joomla! 1.7.4 ve Joomla! 2.5.0 versiyonları kurulu olarak gelmektedir. Bu sistem hepimizin işini kolaylaştıracak ve bir çok işlemden kurtaracaktır.  Windows 2000, XP, Vista ve windows 7 altında çalışabilen bu araçı kullanmanızı tavsiye ederim. Bence her Joomlacının elinin altında bulunması gereken araçlardan biridir. Sitelerinizi hızlı bir şekilde lokalde hazırlayabilir daha sonra webde yayınlayabilirsiniz. Sitelerin web ortamından düzenlenemsinin zorluğu, devamlı internete ihtiyaç duymanız, deneme vb. işlemlere ihtiyaç duyuyor olmamız bu tip lokal araçların kullanım zorunluluğunu gerekliliğini artırmaktadır...

Joomla Updater Script 0.1

Joomla Updater Script 0.1: İsminden de anlaşılacağı gibi Joomla Updater otomatik Joomla kurulumlarının güncellemesini yapabilen bir scripttir. İster link aracılığı ile ister bilgisayarınızdanki dosyadan joomlanızı güncelleyebilirsiniz. Oldukça kolay ve kullanışlıdır. Ayrıca Joomla 1.0 ve 1.5 için de kullanılabilir.

Top