Virtuemart 3 Türkçe

Virtuemart 3 (Türkçe)

Uluslararası alanda en çok kullanılan açık kaynak kodlu sanal mağaza bileşenlerinden olan Virtuemart 3 versiyonunu Joomla 2.5 ve Joomla 3.3 versiyonları ile birlikte gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. 

Virtuemart 2.0.x Türkçe dil dosyası

Joomla kullanıcılarının en çok kullandığı sanal mağaza bileşenlerinden olan Virtuemart bu günlerde hızlı bir gelişim içerisinde. En son Joomla 1.7, Joomla 2.5 versiyonlarıyla tam uyumlu hale getirilen Virtuemart bileşeni bugüne kadar olduğu gibi bundna sonra da Joomla kullanıcılarının sanal mağaza açma konusundaki ilk tercihleri olmaya devam edeceğe benziyor. Joomla sanal mağaza bileşeni Virtuemart'ı Türkçe oalrak kullanmak isteyenler aşağıdaki dil dosyasını indirerek eklenti kurma kaldırma alanından yükleyip kullanabilir.
Faydalı olması dileğiyle.

Virtuemart 2.0 - Ücretsiz Sanal Mağaza Bileşeni

Joomla 1.6, Joomla 1.7 çıkalı en çok beklediğimiz bileşenlerden biriydi Virtuemart bileşeni. Şu an Joomla 1.6, 1,7, ve Joomla 2.5 için gönül rahatlığı ile Virtuemart bileşenini kullanabilirsiniz. Virtuemart 1.1.9 veya dieğr eski versiyonlarından Virtuemart 2.0 versiyonuna kolay bir şekilde geçebilirsiniz. İndirdiğiniz zip dosyasını açın kuruluma başlayın. Kurulum esnasında ve sonrasında takip etmeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

Sıfırdan kurulum için

1. Joomla 1.5, 1.6, 1.7, 2.5 kullanıyorsanız admin panelinize girin
2. Eklenti Yöneticisinden Virtuemart 2.0'ı kurun.
3. Kurarken ister boş kurulum yapın isterse örnek veriyi yükleyin.

Sitenizi ön panelden düzenleyin - Front End Editor

Sitenizi admin panele girmeden düzenleyin: Joomla kullanıcıları siteye önyüzden admin girişi yaptığında metinleri düzeleme hakkına sahip oluyorlar. Yani siteye önyüzden admin girişi yaparsak metinlerin yanında "metni düzenle" ikonu belirir ve ona tıkladığımızda o yazının içeriğini, kategorisini, başlığını vb. değiştirebiliyoruz. Şimdi size tanıtmakta olduğum Bileşen admine ön yüzde daha geniş bir kullanım alanı sağlıyor. Örnek olarak modüllerimizin sıralarını değiştirebiliyoruz. Ayrıca bu işlemi sürükle bırak yöntemi ile yapıyor olmamız çok büyük bir kolaylık. Özellikleri sadece bunlar mı? Tabiki hayır.

Kunena Forum 1.5.5

Kunena Forum 1.5.5 : Joomla 1.5 ile tam uyumlu, Joomlacıların en çok kulandığı, Joomla Forum bileşenlerinden Kunene Forum yeni versiyonu yayınlandı. Güvenlik güncellemelerinin yapıldığı ve bazı düzenlemeleri de içeren bu versiyon şu anki en iyi versiyon. Daha önceki versiyonu kullananların bu versiyona geçmeleri önemle duyurulur.

Top