Sitenizi ön panelden düzenleyin - Front End Editor

Sitenizi admin panele girmeden düzenleyin: Joomla kullanıcıları siteye önyüzden admin girişi yaptığında metinleri düzeleme hakkına sahip oluyorlar. Yani siteye önyüzden admin girişi yaparsak metinlerin yanında "metni düzenle" ikonu belirir ve ona tıkladığımızda o yazının içeriğini, kategorisini, başlığını vb. değiştirebiliyoruz. Şimdi size tanıtmakta olduğum Bileşen admine ön yüzde daha geniş bir kullanım alanı sağlıyor. Örnek olarak modüllerimizin sıralarını değiştirebiliyoruz. Ayrıca bu işlemi sürükle bırak yöntemi ile yapıyor olmamız çok büyük bir kolaylık. Özellikleri sadece bunlar mı? Tabiki hayır.


Kısaca özetlemek gerekirse;
1. Makale, menü, modül ve başlıkları değiştirebilme
2. Modülleri Pop-up düzenleme parametreleri
3. Makaleleri Pop-up düzenleme parametreleri
4. Sürükle bırak yöntemi ile modüllerin yeniden konumlandırılabilmesi
gibi bir çok özelliğe sahiptir...

Yapmanız gerekenler.
1. Aşağıdaki adresten bileşen ve puginleri indirerek sitenize kurun.(com_frontendeditor', 'plg_frontendeditor' ve 'plg_articleeditor')
2. Bunları kurduktan sonra Admin panelde üst menüden Eklentiler - Uyumlu Ek Yöneticisi'ne girerek bu iki plugini ('plg_frontendeditor' 'plg_articleeditor') aktif edin.

3. Daha sonra yine admin panel üst menüden “Bileşenler->Enhanced Frontend Editor” menüsünü tıklayarak gelen ekranda ilgili yerleri işaretleyerek "“Apply Changes” - Değişiklikleri Uygula" butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayın.

Front End Editor Bileşen ve Modüller - İndir
Ayrıca İngilizce bilenler için daha ayrıntılı bilgi almak ve yalarının nasıl yapıldığı incelemek isteyenler buraya bakabilir...

Top