Joomla'da içerik ekleyememe problemi...

Eğer bir joomla siteniz var ve her şey normalken sitenize içerik ekleyemiyor iseniz, yani içerik ekle linkini kullandığınızda normal olarak karşınıza gelmesi gereken içerik ekleme editoru gelmiyorsa, geliyor fakat işlem yapamıyorsanız korkmanıza gerek yok. Bu hata adres çubuğuna sitenizin ismini girerken configuration.php dosyasında kayıtlı olduğu şekilde girmemenizden kaynaklanıyor. Bu problemi çözmek için iki yol takip edebilirsiniz.
1. İster configuration.php dosyasını açarak orada sitenizin isminin ne şekilde kayıtlı olduğuna bakıp (www’lu ya da www’suz – http://www.siteadı.com ya da http://siteadı.com) site adminine girişinizi o şekilde yapmanız yeterli olacaktır.

2. Bir diğer ve daha kolay olan yol ise. Yukarıda bahsedilen hatayı yaşadığınızda adres çubuğunuza bakın ve site isminizin ne şekilde girilmiş olduğunu (www’lu ya da www’suz – http://www.siteadı.com ya da http://siteadı.com) inceleyin. Eğer orada www var ise ve siz bu problemi yaşıyorsanız www'ları silerek yani http://siteadi.com/administrator şeklinde sayfayı yenilemeniz yeterli olacaktır. Ya da tam tersine eğer adres çubuğunda www yazılı değil yani www.siteadi.com/administrator şeklinde ise orada www eklemeniz yeterli oalcaktır.

Kısacası adres çubuğunda her iki şekilde de deneme yapmanız yeterli oalcaktır. Hangisinde problem ortadan kalkıyorsa configuration.php de sitenizin adresi o şekilde kayıtlı demektir.

Elimden geldiği kadar ayrıntılı anlatmaya çalıştım.

Faydalı olması dileğiyle...

Hazırlayan: Kerim Sarıgül / sanalkurs.net
Top