Tema Yüklemek ve Aktif Etmek

Joomla sitemizi kurduk fakat farklı bir tema istiyoruz. Profosyonel olan kişiler kendi temalarını hazırlayabilirler. Ancak biz internette binlerce örneği bulunan temalardan birini sitemize yükleyeceğiz ve bunu daha sonra aktif edeceğiz.
1. Bu işlem için önce istediğiniz siteden joomla temaları indirebilirsiniz. Fakat indirirken dikkat etmemiz gereken konu indirdiğimiz temanın bizim sitemizin versiyonu ile uyumlu olması.
Aşağıdaki sitelerden joomla için istediğiniz temayı ya da temaları indirebilirsiniz.

www.joomlaos.de
www.joomlart.com
www.joomla-templates.com
www.joomla24.com

2. Beğendiğimiz temayı seçtik ve bilgisayarımıza zipli dosyayı indirdik. Bu zipli dosyayı açmamıza gerek yok.

3. Şimdi kullanıcı adımızı ve şifremizi girerek sitemizin yönetim paneline girelim. Yönetim panelinde üst menüden Yüklemeler >Şablon Site (versiyonlara veya tercümelere göre farklı olabilir burası) tıklıyoruz.4. Açılan sayfadan Gözat butonunu tıklayarak internetten beğenip indirdiğimiz temayı seçiyoruz ve aç diyoruz.

5. Daha sonra yükle butonuna tıklıyoruz.6. Eğer başarılı isek herhangi bir hata yapmadıysak Success ya da başarılı diye bir mesaj alırız. Bu ekranda devam et linkine tıklayarak yükleme işlemimizi tamamlamış oluruz.7. Şu an temamızı yüklemiş bulunuyoruz fakat aktif etmedik. Şimdi karşımıza site şablonlarının listesi gelecek. (Şablon yöneticisi ekranı Üstmenüden Site > Şablon yöneticisi > Site şablonları)Burada şu an aktif olan şablonun karşısında OK işareti var. Bizim yeni yüklediğimiz şablonu da orada görebiliriz.8. Şimdi az önce yüklemiş olduğumuz şablonu işaretleyerek üstten Varsayılan butonuna tıklıyoruz.9. Şimdi üst menüden Site > Görünüm > Yeni Pencerede diyerek sitemizi açıyoruz ve yeni şablonumuzun nasıl göründüğüne bakıyoruz...

Faydalı olması dileğiyle...
Hazırlayan: Kerim Sarıgül / sanalkurs.net
Top