SMF 1.1.5 ve 1.0.13 Çıktı

 çalSMF 1.1.5 ve 1.0.13 çıktıSMF 1.1.5 ve 1.0.13 Çıktı: Joomla ile kolay bir şekilde entegre edebileceğimiz, bu günlerde popülerliği daha da artan, diğer forum sistemleri ile yarışır hale gelen SMF sisteminin yeni sürümü yayınlandı... Kullanıcı sayısının bu kadar çok artmasında joomla kullanıcılarını unutmamak gerekir tabiki. Bu sistemin popüler olmasında joomla kullanıcılarının payı çok büyük...
Orjinal Duyuru:Simple Machines, SMF 1.1.5 sürümünü duyurmaktan gurur duyar. Bu versiyonda bir takım güvenlik açıkları kapatılıp bazı hatalar giderildi. Bütün kullanıcılarımızın sistemlerini en kısa zamanda SMF 1.1.5 sürümüne güncellemelerini öneriyoruz. Bu mesaja eklenmiş paketi admin panelinde paket yükleyicisini kullanarak ya da paketin yaptığı değişiklikleri elle uygulayarak güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
Bunların dışında, bu versiyonda yapılan değişiklikler aşağıdadır:

 

 • yotau_$topic değişkeninin her zaman doğru atanması.
 • yotau_Sesli Captcha için değişkenliğin arttırılması.
 • yotau_Memcahe edilmiş versiyonun PHP içine derlenmiş olması gerekliliği.
 • yotau_PHP < 4.2.0 için rastgele sayı üretiminin geliştirilmesi – sorun Jessica Hope tarafından bildirildi.
 • yotau_Html-tag’ının kullanımıyla alakalı açığın giderilmesi – sorun Jessica Hope tarafından bildirildi.
 • yotau_64-bit systemlerde, CRC fonksiyonunun düzgün çalışmasının sağlanması.
 • yotau_Bilgiler bölümünün açık veya kapalı olması durumunun ziyaretçiler için hatırlanmasının çözülmesi.
 • yotau_Üyelerin email adresi değişimlerinde adminlere “yeni üye kaydı” emaili gönderilmesi sorununun giderilmesi.

 • SMF 1.1.4 kullanıcıları: Emin olun, güncellemek daha kolay olamazdı. Hemen forumunuza giriş yapın ve admin paneline girin. Forum sürümünüzü güncellemenize gerektiğine dair bir bilgilendirme ile karşılaşacaksınız. Forumunuzu güncellemek için bu adımları takip edin. Bu paket çoğunlukla herhangi bir modifikasyon, dil paketi veya temaları etkilemez. Bunun yanında, ekteki paketi, admin panelinizdeki paket yükleyicisini kullanarak yükleme gibi bir seçeneğiniz de var.
  Eğer bu paket ile güncellemeyi başaramadıysanız lütfen kurulum ve güncelleme dokümanlarını inceleyin.

  SMF 1.0.12 kullanıcıları: Sizler için ayrı bir sürüm çıkarıldı: 1.0.13. 1.1.x sürümlerinde olduğu gibi, paketi indirerek admin panelinden güncelleme yapabilirsiniz.

  SMF 2.0 beta 3 kullanıcıları: Aynı şey SMF 2.0 beta 3 kullanıcıları için de geçerli. Sizler de admin panelinden indirerek ya da ekteki paketi kullanarak SMF 2.0 beta 3.1 sürümüne güncelleme yapabilirsiniz.

  Son olarak, lütfen bu konuyu destek almak için kullanmayın. Sorunlarınızı destek forumlarında belirterek daha hızlı ve net cevap alabilirsiniz.

  Teşekkürler,

  Simple Machines

  İndirmek için...

  Top