Joomla Web Hosting Bileşeni - Free Webhosting Component Version 1.2 RC1

Joomla Hosting ComponentJoomla için Ücretsiz Hosting Bileşeni - Free Webhosting Component Version 1.2 RC1
Bir çok kişinin aradığı, forumlarda sorduğu ve ihtiyaç duyulan bileşenlerden biri olan Hosting Bileşenini sizler için inceleme altına almış bulunmaktayız. Kullanılışı, özellikleri vb. konularda kısa bilgiler vererek Joomla ile Web Hosting hizmeti vermek isteyenlere ve bileşen arayanlara faydalı olur diye düşündük.

Kısaca Joomla Web Hosting bileşenini şu şekilde özetleyebiliriz:

 

1. Bileşen aracılığı host peketleri oluşturarak sitede yayınlayabiliyorsunuz. Paket özeti sitede bloklar halinde görünüyor. Ayrıntılara tıklandığında dha geniş bir bilgi sunuluyor.
2. Müşterileriniz istediği paketi seçerek sipariş verebiliyor.
3. Herhangi bir paketi seçip ileri tıkladığında müşterinizin karşısına kullanacak olduğu domaini girmesini veya yeni bir domain kullanacaksa o domini burada sorgulamasını istiyor.
4. Paket ve domain belirlenip ileri tıklandığında karşısına kişisel bilgilerini girebileceği bir formla karşılaşıyor.
5. Burada müşteri Adını, Soyadını, e mail adresini, varsa firma adını, posta kodunu, ülke, şehir, cadde vb. adres bilgilerini ve telefon numarasını girdikten sonra ileri tuşuna basıyor.
6. Burada müşterinin karşısına ödemeyi ne şekilde yapacağı sorusu geliyor. Müşteri buradan ödeme şeklini belirliyor ve devam ediyor. Tabiki buradaki ödeme şekillerini admin panelden ayarlamak gerekiyor. Banka transferi yanında Paypal sisteminin de kullanılabileceğini belirtmek isterim.
7. İleri dedikten sonra karşısına genel bir rapor çıkıyor. Yani seçmiş olduğu paket, çzellikleri, girdiği kişisel bilgiler, ödeme şekli, domain ve fiyat bilgisi ile karşılaşıyor. burayı inceledikten sonra müşteri eğer onaylıyorsa yani yapmış olduğu işlemlerin doğruluğunu kabul ediyorsa bu blgileri gönderiyor. Bu bilgiler site sahibine ulaşıyor ve site sahibi müşterinin bu talebine cevap veriyor.

Bileşeni Joomla 1.0.x Native ve joomla 1.5.x Legacy modda kullanabilirsiniz.

Free Webhosting Component Version 1.2 RC1
Bileşen demo

Free Webhosting Component Version 1.2 RC1 Download

Daha önce yayınlanan versiyon ve Türkçe Dil dosyaları

Joomla Webhosting Component 1.1 RC4 Türkçe
Sadece Türkçe Dil Paketini indir

Full Türkçe versiyonunu indir

Wh-Com Whois Module: Version 1.3 Beta

Ayrıca bileşen ve modüllerle ilgili gelişmeleri soru ve sorunları buradan takip edebilirsiniz. Tabii ki ingilizce bilenler için. Bilmeyenlere de bilenler tercüme eder artık.

Top